Beşir Usta : 0534 784 03 80

Alçı İşleri

_1528097931.jpg

Alçı işleri ve alçı tamiratı yapılarda sıkça yapılan bir tadilattır. Ustalarımızla her türlü alçı işlerinizi eksiksiz yapar ve kalite garantisi veririz.

Alçı taşı dünyanın varoluşundan bu yana bulunan düşük yoğunlukta bir taştır. İşlendikten sonra çok çeşitli kullanımı olan taş, bugün dünyanın birçok ülkesinde ev ve işyerlerinin duvar ve tavan kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Yanmazlığı ve dayanıklılığı ile tüm dünyada bina ve yangın sigortası otoriteleri tarafından kabul görmektedir. İnsan yaşamı için toksik olmayan alçı taşı, bitki ve hayvan yaşamını ise destekleyici nitelikte olduğundan iç mekan yapı malzemelerinin temel taşıdır.

Alçı taşı (jips) doğal olarak oluşan ve iki mol su içeren bir Kalsiyum Sülfat mineralidir. Bileşiminde iki molekül kristal su bulunan jipsin (CaSO4 2H2O), yarım molekül su kalcak şekilde, ısı verilerek uçurulması ve öğütülmesi ile elde edilen, suyla karıştırılınca tekrar katılaşarak bağlayıcılık özelliği taşıyan bir yapı malzemesidir.

Tag: alçı işleri , alci isleri , alçı usta , alçı ustası , alçı usta , alçı ustası ankara , alçıpan usta , ankara alçıpan ustası

Powered by Bilgeweb